Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2015

Bet Philosopher: Με Superleague και ειδικά στοιχήματα σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ

Μετά την "αντιεμπορική" διακοπή για τις Εθνικές, επιστρέφουμε δυνατά με την πάντα επικίνδυνη αλλά καλοπληρωμένη Superleague και τολμάμε να παίξουμε ειδικά στοιχήματα σε Eurobasket αλλά και στα σούπερ ντέρμπι σε Αγγλία και Ισπανία.

Την προηγούμενη φορά αποτύχαμε να σας οδηγήσουμε στις επιτυχίες, σε ένα σετ αγώνων που απέτυχε εξίσου το σύνολο του ιντερνετικού στοιχηματισμού.

Σήμερα ευχόμαστε να επιστρέψουμε στο σωστό δρόμο και ξεκινάμε με την Superleague

ΚΑΛΛΟΝΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 16:00

Δεν συζητώ την διαφορά δυναμικότητας, ο Αστέρας είναι καλύτερη ομάδα και το 1,90 του διπλού είναι αποδεκτό.
Παρόλα αυτά, επειδή η Καλλονή κάνει προσπάθειες να παίξει επιθετικά, κυκλώνουμε και το g/g στο 2,35 είναι επίσης δελεαστικό.

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΟΚ, 18:15

Τα ψίχουλα του διπλού δεν μας συγκινούν φυσικά, αλλά το g/g στο 2,25 αλλά και το over στο 1,80 είναι σημεία που μπαίνουν άνετα σε παρολί.
Να σκοράρει στο ντεμπόυτο του ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ δίνει 2,02 και σε ένα fun bet θα μπορούσε να σταθεί.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ, 20:30

4-6 γκολ στο 2,40 αλλά και το κλασσικό πλέον στόιχημα που εμπιστεύομαι στο Καραϊσκάκη, δηλαδή το over 11,5 κόρνερ στο 2,50 είναι τα μόνα πονταρίσματα που με συγκινούν.
Στους σκόρερ και εν τη απουσία του Φορτούνη, ο Τσόρι δίνει 2,25 σαν any time σκόρερ και με την λογική ότι αναλαμβάνει τα στημένα, θα τον εμπιστευτούμε.

ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ, ΕΛΛΑΔΑ - ΒΕΛΓΙΟ

Η Ελλάδα μας ρίχνεται στην μάχη των 16 και ο ξεκούραστος αρχηγός Βασίλης Σπανούλης πληρώνει στο over 13,5 points στο 1,87, αλλά και στο over 5,5 assist επίσης 1,87.
Στο χάντικαπ -11,5 η νίκη της Ελλάδας μας δίνει 2,08.
Το over 1,5 στα εύστοχα τρίποντα για τον Ματ Λοτζέσκι που σουτάρει κάτα ΜΟ 4 με 5, αμοίβει με 1,75. Καλή επιτυχία στην Ελλάδα μας και ας χάσουμε στο στοίχημα.

ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Για τους πιο παλιούς αυτό είναι το κλάσσικο της Premiership.
Οι "κόκκινοι διάβολοι" είναι καλύτεροι και το 2,02 είναι απολύτως αποδεκτό.
2-3 γκολ στο ματς, πληρώνει 1,97 και το "άσος και over 2,5" δίνει το υπέροχο 3,40.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Θα κλείσει υπέροχα η μέρα με τους δυο τελευταίους νικητές της Primera.
Η Μπάρτσα ακόμα ψάχνει τα πατήματα της και το Χ ημίχρονο στο 2,02 είναι μια βάση για το ματς αυτό. Το διπλό στο 2,28 είναι επίσης δελεαστικό, όταν μιλάμε για την Μπαρτσελόνα που θα έχει λογικά τους MSN για πρώτη φορά φέτος στο χορτάρι.