Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Bet Sunday: Σούπερ Ντέρμπι σε Αγγλία και Ιταλία

Πριν μας σταυρώσετε για το χθεσινό 0/3 απλά να δικαιολογηθώ λέγοντας ότι οι "ηλεκτρονικοί" αρθρογράφοι του συνόλου του διαδικτύου, έπεσαν χθες σε τρελό κουβά. Πάμε να ρεφάρουμε σήμερα με σούπερ ντέρμπι σε Αγγλία, Ιταλία αλλά και... Ελλάδα! Δείτε τις προτάσεις του Red Philosopher. spanios

Σήμερα θα σας παρουσιάσω έναν... πάπυρο προτάσεων και η τελική επιλογή δική σας.

Η Ιταλία ξεκινάει με το ντέρμπι Λάτσιο - Νάπολι, στις 13:30. Δεν θα ρισκάρω  σε σημείο αλλά θα προτιμήσω τα γκολ. Το over 2,5 στο 1,90, ενώ το over 2,5 και να Σκοράρουν και οι δύο ομάδες προσφέρεται στο 2,20. Ακόμα και το 1,72 του g/g είναι ασφαλές και καλοπληρωμένο.
Άλλο ένα g/g θα προτιμήσω στο Τζένοα - Σασουόλο που πληρώνει 1,83, με 24-20 και 20-23 για τις δυο ομάδες.

"Χαμός" στην Premiership προς τέρψιν των οπαδών του ποδοσφαίρου, αφού Σίτυ και Άρσεναλ διασταυρώνουν τα ξίφη τους..
Μάντσεστερ Σίτυ και g/g πληρώνει 3,10, ένα σκορ στο 2-1 , 3-1 δηλαδή θα εξυπηρετούσε την έμπνευση μας.
Για τους φανατικούς των gunners ο Αλέξις Σάντσες πληρώνει 2,60 σαν anytime scorer.

Στο ελληνικό πρωτάθλημα, βλέπω μάχη στο Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης. Πραγματικά η ποιότητα του Αστέρα δεν με αφήνει ασυγκίνητο στο διπλό του 2,37 για τους Αρκάδες. Μας κάνει κλικ και το 2,25 του over αφού και οι δυο ομάδες καταφέρνουν να βγάζουν φάσεις για γκολ.

Θα κάνω και μια πρόταση για fun bet στο ΑΟΤ Αλίμου - ΑΕΚ.
Το 0-3 πληρώνει 7,50, το 0-4 πληρώνει 11,00 και το 0-5 πληρώνει 19,00, αφού η Ένωση στα πλαίσια του "ερχόμαστε" κυνηγά εμφατικές νίκες και θέαμα.

Στη Γαλλία, η Μαρσέιγ πρέπει να κερδίσει για να μείνει στην τροχιά του τίτλου του Championat και ο Άσος από ημίχρονο πληρώνει 2,05 σε απόλυτη αντιδιαστολή με το 1,44 του άσου, οπότε μας κάνει κλικ.

Επιστρέφω και κλείνω με Ελλάδα και το Ολυμπιακός - Παναιτωλικός. Πάντα κοιτάζω τα κόρνερ για τα ματς του Καραϊσκάκης, που κατά 80-90% περνάνε στο over. Σήμερα το over 10 δίνει 2,00. λοιπόν

Αυτά λοιπόν για σήμερα. Στο live έχω κάποια tips που μου κάθονται τώρα τελευταία.
Το over σε ένα γκολ ακόμα μετά το 70' πληρώνει σταθερά πάνω από 1,80, ενώ αν ποντάρετε σε γκολ μέχρι το 70' στο ημίχρονο, για την ομάδα που σας κάνει για φαβορί, μπορείτε να βρείτε αποδόσεις που ξεπερνούν το 2,00.
Σταθερά επίσης, ποντάρω στο over 0,5 στο ημίχρονο, σε ματς που στο 15' είναι 0-0.